Dne 14. 5. 2026 proběhl v prostorách Komunitního centra kavárny MEZI DOMY v Křejpského ulici kulatý stůl za účasti sociálních pracovníků Jihoměstské sociální, vedení společnosti a zástupců Prahy 11 – vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Mgr. Gabriely Hostomské a vedoucího Oddělení sociální péče a pomoci Bc. Miroslava Pokorného, DiS.
Součástí setkání bylo vzájemné seznámení s novými sociálními pracovníky a odborná diskuse nad možnostmi další spolupráce mezi Jihoměstskou sociální a Odborem sociálních věcí a zdravotnictví Prahy 11. Hlavním tématem byla aktuální situace spojená s personálním oslabením odboru a očekávaným zvýšeným počtem sociálních případů vyžadujících posouzení a sociální šetření. Účastníci jednání společně projednávali možné postupy spolupráce a formy podpory při zpracování a posuzování žádostí u předem dohodnutých případů tak, aby byla i nadále zachována dostupnost a kvalita sociální pomoci pro občany Prahy 11.

