Vážení blízcí našich klientů,

vzhledem k Usnesení Vlády České republiky ze dne 14. prosince 2020 č. 1325 bychom Vás chtěli informovat o možnostech vzít si své blízké mimo areál DS a OC Janouchova:

  1. Máte možnost jít se svým blízkým ven (na procházku, do obchodu, na krátkou návštěvu apod.) max. na 2 hodiny. Po návratu klienta netestujeme ani nepůjde do karantény. Tuto dobu procházky/propustky jsme nastavili z důvodu maximální ochrany ostatních klientů i zaměstnanců, abychom zabránili šíření infekčního onemocnění Covid 19, až se váš blízký vrátí z procházky/propustky zpět na svůj pokoj, který většinou sdílí s dalšími spolubydlícími.
  2. Druhou možností je propustka klienta alespoň na 48 h, kdy po návratu klienta otestujeme antigenním testem a poté bude umístěn do oddělených prostor. Za 3-4 dny antigenní test zopakujeme a pokud budou oba výsledky negativní, bude se moci vrátit na svůj pokoj.

Dobu vycházky/propustky zkracujeme na 2 hodiny, protože je potřeba si uvědomit, že máme omezené prostory, které jsou vyhrazené pro izolaci v případě propuknutí onemocnění a které jsou na úkor obsazenosti lůžek. Tímto opatřením se snažíme ochránit Vaše blízké. Též je to náročné pro personál, který i v případě karantény (preventivní opatření, kdy není potvrzeno, že je klient Covid pozitivní) musí používat ochranné obleky a pro klienty není jednoduché, když jsou oddělení a vytržení ze svých pokojů, na které jsou zvyklí.

  1. Klienti mohou sami opustit areál (procházka, nákup…) za stejných podmínek jako v případě propustky tzn. max. na 2 hodiny.

Možnost nahlašování propustek/odchod mimo DS je na tel. 603 205 396 nebo 603 205 399 JEN ve všední dny: pondělí – čtvrtek 7 – 16 h, pátek 7 – 13 h a vždy alespoň JEDEN DEN předem.

Chtěli bychom Vás požádat o dodržování všech preventivních opatření (3 R – ruce, rozestupy a nově respirátor). Je nutné a důležité, aby měl klient po celou dobu času stráveného s Vámi respirátor. Respirátory pro klienty budou mít pečovatelky nebo vedoucí pracovníci k dispozici.

Děkujeme za Vaše pochopení.

 

informace rodinám 18.12.2020

informace rodinám 9.12.2020

Návštěvní řád v době nouzového stavu podle doporučeného postupu MPSV č. 17  

 Odkaz na doporučený postup MPSV č. 17: https://www.mpsv.cz/…….