Na letošní jubilejní XX. ročník Sportovních her seniorů a handicapovaných občanů Jižního Města se přihlásilo přes dvě stě zájemců, kteří soutěžili 31. května v devíti disciplínách. Hlavním smyslem bylo nabídnout prostor pro vzájemné setkávání, zprostředkovat pozitivní zážitky a radost z pohybu či podpořit zdravou soutěživost a vazby mezi domovy pro seniory Jižní Město, Chodov, Háje a Pod Kavčí Skalou. Mimochodem jejich zástupci je skvěle reprezentovali.

Letošní ročník zahájil Ing. Petr Jirava, starosta MČ Prahy 11, který převzal záštitu nad jeho realizací, stejně jako v případě sportovní akce k příležitosti Mezinárodního roku seniorů dne 27. května 1999, která odstartovala tuto tradici.  Ani letos nechyběli mnozí účastníci předchozích ročníků, stejně jako pan Zdeněk Kříž, který nevynechal ani jedinkrát.

A že věk je jen pouhé číslo prokázali paní Mgr. Kamila Přibylová (98 let), stejně jako Ing. Anatol Saveljev (96 let), oba z DPS Šalounova a paní Jindřiška Dolanská (98 let), kterou dělily pouhé dva měsíce od paní Kamily. Jejich výkony, stejně jako výkony všech zúčastněných, byly obdivuhodné.

Realizace letošního ročníku, stejně jako i předchozích, by nebyla možná bez finanční podpory MČ Praha 11, ale i  podpory dalších partnerů, kterým patří velké poděkováníTOP HOTELS GROUP a.s., která zajistila catering pro sportovce, Medifin a.s., Semileas a.s., Kulturnímu Jižnímu Městu, o.p.s., Fly United s.r.o., Centru Chodov, MAKRO ČR, Beiersdorf spol. s r.o., Jihoměstské majetkové a.s., Abel computer s.r.o.

V neposlední řadě patří velký dík všem zaměstnancům JMS a.s. za týmovou spolupráci při zajištění akce, žákům ZŠ Ke Kateřinkám a jejich paní učitelce Mgr. Blance Novotné za užitečnou a zodpovědnou pomoc u jednotlivých disciplín a ZŠ Campanus za zapůjčení sportovního náčiní.

Nechybělo slunečné počasí, pohodová atmosféra, skvělá nálada a bohatý doprovodný program, o který se postaral Bohuš Matuš, Viktor Sodoma či děti z MŠ Křejpského a tanečnice z Baby dance Praha.

XX.ročník byl prostě jedinečný a měl svůj „drive“.

Příjemnou tečkou bylo vylosování šťastného výherce voucheru na víkendový pobyt v hotelu CLARION 4* Olomouc pro 2 osoby, který věnovala společnost Fly United, s.r.o.

Závěrem mi dovolte, abych vám všem, jménem společnosti Jihoměstské sociální a.s. popřála krásné a pohodové léto.

Jana Holubová