vzhledem k Doporučenému postupu č. 18 z MPSV bychom vás chtěli informovat o zpřísnění podmínek vycházení klientů mimo areál DS a OC Janouchova:

  • Pokud je klient jakkoli dlouho mimo areál Domova, je po návratu povinen podrobit se karanténě po dobu 6 -7 dnů a dvěma antigenním testům. Pokud oba testy vyjdou negativně, klient se může vrátit zpět do svého pokoje. Klient, který bydlí na jednolůžkovém pokoji, může zůstat v karanténě tam. Ostatní klienti z vícelůžkových pokojů se musí po dobu karantény přemístit do vyhrazeného oddělení po dobu nezbytně nutnou.
  • Stále trvá možnost návštěv, ale je nutná rezervace u sociální pracovnice, Bc. Michaely Svobodové na tel. 603 205 396, a to JEN ve všední dny: pondělí – čtvrtek 7 – 16 h, pátek 7 – 13 h a vždy alespoň JEDEN DEN předem. Každý týden stanovíme, který den budeme nabízet bezplatné testování, záleží na personálním obsazení. Předběžně počítáme, že testování budeme zatím nabízet minimálně 1 x týdně.
  • Dále trvá i možnost nosit balíčky, nejlépe v uzavíratelných plastových obalech nebo trvanlivé potraviny. Můžete je nosit každý den včetně víkendů, od 14 do 17 hodin.

Chtěli bychom Vás požádat o dodržování všech preventivních opatření (3 R – ruce, rozestupy a nově respirátor). Je nutné a důležité, aby měl klient po celou dobu času stráveného s vámi respirátor. Respirátory pro klienty budou mít pečovatelky nebo vedoucí pracovníci k dispozici.

Děkujeme za vaše pochopení.

S pozdravem

Ing. Petr Dvořák                                                aaaaaaaaaaaagMgr. Michaela Konvičná

ředitel Jihoměstské sociální a.s.                                               vedoucí DS a OC Janouchova