Využijte naše sociální poradenství

 

Základním sociálním poradenstvím se rozumí poskytování potřebných informací o možnostech řešení nepříznivé sociální situace nebo o způsobech jejího předcházení. Základní sociální poradenství je obsaženo ve všech druzích sociálních služeb jako základní činnost, kterou jsou poskytovatelé sociálních služeb povinni vždy zajistit.

Odborné sociální poradenství se zaměřuje na specifické potřeby jednotlivých okruhů sociálních skupin osob.

 

Jaká služba by pro mě byla vhodná a kde ji hledat?

 

Potřebujete radu či podporu v obtížné sociální situaci, potřebujete se zorientovat v nabídce dostupných sociálních či zdravotních služeb, uvítali byste zavedení sociálních služeb, nevíte, jak postupovat při podání žádosti do domu s pečovatelskou službou či do domova pro seniory, nevíte jak postupovat při podání žádosti o příspěvek na péči a jak ho využívat?

Poradíme Vám při podání žádosti o příspěvek na péči, žádosti o průkaz ZTP či ZTP/, žádosti o mobilitu, žádosti o příspěvek na bydlení, při zprostředkování vystavení nového občanského průkazu pro imobilního seniora, při podání žádosti o byt v domě s pečovatelskou službou apod.? Poskytneme komplexní konzultaci dle Vašich potřeb po předchozí telefonické dohodě.

Bc. Jana Holubová – poradenství, tel.: 267 990 151 – volba 2, 4, 1, e-mail: poradenstvi@jmsoc.cz